Doğa Ve Bütçe Dostu Hambez Çantalar

İşlenmiş kumaşlara ham bez denilir. Bu kumaşlar tekstil liflerinin düzgün bir yüzey oluşturması ile meydana gelir. Kumaş ve kullanılan yardımcı malzemenin uyumlu olması çok önemlidir. Kumaş özellikleri ise en başta ham madde kompozisyonuna göre belirlenir. Bunun yanında iplik cinsi, bükümleri, numara ve kumaş boyutları da önemlidir. Sektör içerisinde çanta, kese, ayakkabı torbası olarak tercih edilir.

Ham Bez Çanta Özellikleri

Yüzde yüz doğal ürünler, büzgülü, kol askılı ya da sırt çantası şeklinde tasarlanabiliyor. Ön ve arka kısımlarına baskı yapılabiliyor. İstenilen ebatlarda ve baskı adetinde üretilebiliyor. Geri dönüşümlü ve uzun ömürlü olan bu çantalar poşet çantaların yerini alabilir. Geçtiğimiz dönemlerde daha çok promosyon olarak fuarlarda tercih edilirdi. Yeni yasa ile birlikte ham bez çanta modellerine sokakta daha fazla rastlayabilirsiniz. Baskı sektörü oldukça gelişmiştir. Bu nedenle promosyon ürünü olarak bu çantalar çok daha fazla ilgi görüyor.

Neden Ham Bez Çanta Tercih Etmeliyiz?

İnsanların bilinçsizce kullandığı plastikler çevreye büyük zararlar veriyor. Petrol türevi bu ürünler doğayı ve sağlığımıza giderek daha fazla tehdit ediyor. Ancak bu çantalar ham bez kumaş seçeneklerinden üretiliyor. Bu şekilde doğada çözülebilen çantalar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu çantalar tek kullanımlık değildir. Plastik poşetlerde olduğu gibi yırtılma, delinme durumları olmaz. Bu da her alışverişinize bu çantalarla gitme imkanı verir. 2019 Ocak ayı itibari ile plastik poşetler ücretli olacaktır. Her defasında yırtılan plastik poşetlere para vermekten ise bu şekilde ham bez çanta kullanabilirsiniz. Bu şekilde bütçenizi de korumuş olursunuz. Genellikle ekru renklerde olan modeller üzerine farklı baskılarla kişiselleştirilebilir.

Ham Bez Çanta Modelleri

Genellikle uzun saplı modeller daha rahat kullanımlar oluşturuyor. 35 cm* 40 cm standart ebatları olmaktadır. Ancak isteğe göre ebatlarda üretimler yapılmaktadır. Körüklü modellerde 8 cm körük kullanılır. İstek üzerine farklı baskılarla hazırlanabilir. İpli ya da ipli büzgülü modelleri ile de farklı tasarımlarda kullanılabilir. Sırt çantası, kol çantası ya da yandan askılı olarak ham bez torba kullanabilirsiniz. Plastik poşetlerin ücrete tabi olması bütçenize de zarar vermesine neden olacaktır. Doğa ve bütçe dostu ham bez çantalar çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü kullanımlardır.